Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wkładki do butów dla biegaczy

2022-08-12
Wkładki do butów dla biegaczy

Moda na bieganie opanowała Polaków kilka lat temu i cały czas się rozwija. Do uprawiania joggingu nie potrzeba zaawansowanego sprzętu czy specjalnego terenu. Wystarczy założyć buty i wyruszyć w trasę. By bieganie sprawiało przyjemność, a przede wszystkim było zdrowe trzeba pomyśleć o swoich nogach. Warto je odciążyć, zaopatrując się we wkładki do butów dla biegaczy. Jak działają i czym są te akcesoria?

Podstawa to dbanie o stopę

Bieganie polega na wykonywaniu tych samych, cyklicznych ruchów w celu szybszego pokonywania dystansu. Aktywność ta wpływa na pracę serca i wszystkich mięśni, ale najważniejszym narządem podczas biegu jest stopa. Podczas biegu ciężar całego ciała spoczywa na kończynie dolnej, a jej zadaniem jest amortyzacja podłoża w trakcie lądowania. Komfort biegania zależy więc od odpowiedniego ułożenia stopy. To dlatego biegacze tak dbają o stan stóp.

Wkładki do butów do biegania

Niekiedy sporym problemem podczas biegania może być np. płaskostopie. Schorzenie to zniekształcenie stopy, polegające na całkowitym obniżeniu całego organu, w wyniku czego ten staje się nienaturalnie płaski. W tym momencie należy podkreślić, że jedną z przyczyn płaskostopia jest noszenie źle wyprofilowanego obuwia. Bieganie z płaskostopiem może powodować ból i nieprzyjemne konsekwencje dla całego organizmu. Nieodpowiednia pozycja stopy rodzi otarcia, obrzęki oraz grzybicę, nadwyrężenie organizmu czy skrzywienie kręgosłupa. Prawdopodobieństwo takich skutków rośnie nie tylko u ludzi dotkniętych płaskostopiem, ale też wśród kobiet w ciąży czy osób otyłych. Trzeba jednak pamiętać, że osoby zdrowe również są podatne na wymienione schorzenia.

Wkładki do butów dla biegaczy – rozwiązanie dla każdego

Nie oznacza to, że biegacze muszą inwestować w najdroższe obuwie do biegania. Wśród sportowców-amatorów stosuje się niedrogie sposoby na zapobieganie schorzeniom, które może nieść za sobą bieganie. Bardzo skuteczną, sprawdzoną i naprawdę niedrogą metodą są wkładki do butów do biegania. Akcesoria te są zaprojektowane w taki sposób, aby całkowicie zminimalizować ewentualny ból, oraz poprawić komfort stopy podczas biegania.

Wkładki do butów do biegania

Wkładki do butów do biegania sprawiają również, że nogi (a co za tym idzie – całe ciało) są dużo bardziej wypoczęte i mocniej ukrwione. Widać więc, że ich działanie wpływa nie tylko na zdrowie, ale też możliwości organizmu.

Wkładki do butów dla biegaczy mają jeszcze jedną ważną funkcję. Korygują nieprawidłową budowę i funkcjonowanie stawów, bioder czy kręgosłupa. Dzięki używaniu tych akcesoriów stopa jest perfekcyjnie dopasowana do buta, a dodatkowo świetnie zamortyzowana. Bieg staje się więc bardzo stabilny, w pełni bezpieczny i minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek kontuzji.

Jak zbudowane są wkładki?

Dobre wkładki do butów do biegania zbudowane są z najwyższej klasy materiałów, które pracują podczas biegu wraz z całym ciałem. Jednocześnie nie pozwalają stopie na niechciane ruchy, które mogą powodować kontuzje. Materiał musi być więc odpowiednio „ciasny”, ale przy okazji nie może krępować prawidłowych funkcji nogi. Dodatkowo powinien oddychać wraz z butem, by nie powodować przegrzania stopy, co również może powodować choroby.

Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów dla biegaczy?

Rozwój i popularność biegania sprawił, że na rynku dostępny jest ogromny wybór akcesoriów dla biegaczy, w tym różnego rodzaju wkładek. Wiele sklepów oferuje indywidualnie spersonalizowane wkładki dla biegaczy, które są w 100% dobrane do stopy konkretnej osoby, jej predyspozycji oraz stanu zdrowia.

Wkładki do butów do biegania

Osoby, które biegają po miękkim podłożu (co nie nadwyręża nóg i stawów w takim stopniu), spokojnie mogą wybrać wkładki . Dużo większej amortyzacji potrzebują biegacze, którzy uprawiają sport np. na betonie. Ci powinni wybrać wkładki z dodatkową amortyzacją. Przed zakupem należy wykonać badanie na podoskopie lekarskim aby dobrać właściwy model wkładek o odpowiedniej amortyzacji. Na uwagę zasługują wkładki z dynamicznym podbiciem, które zapewniają prawidłowe długotrwałe podparcie i odciążenie stopy bez ryzyka powstania urazów.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 7 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Wszystko przebiegło szybko i sprawnie.
2024-04-26
Miła i rzetelna obsługa. Polecam!
pixelpixelpixelpixel